Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alboth.info

Komente

 • Thelleza Devollaj
  Thelleza Devollaj15 minuta më parë

  Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

 • Tofik Nazëraj
  Tofik Nazëraj34 minuta më parë

  Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri HakramaDitë më parë

  Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

 • Gjoni Daka
  Gjoni DakaDitë më parë

  Bravi

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak2 ditë më parë

  Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

 • Ermir Dhimitri
  Ermir Dhimitri3 ditë më parë

  Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

 • Zani i mirè
  Zani i mirè4 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

 • Alma Salihasi
  Alma Salihasi4 ditë më parë

  Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

 • Bbb Vbb
  Bbb Vbb5 ditë më parë

  u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

 • O K
  O K5 ditë më parë

  Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka5 ditë më parë

  Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka5 ditë më parë

  Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

 • Drita Bulla
  Drita Bulla5 ditë më parë

  Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha5 ditë më parë

  Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

 • Gentiana Avdullahaj
  Gentiana Avdullahaj6 ditë më parë

  Super ♥️

 • Roza Roza
  Roza Roza7 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

 • Bardhok Prenga
  Bardhok Prenga7 ditë më parë

  Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Bardhok Prenga

  Bardhok Prenga

  18 orë më parë

  @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

 • Erik Erik

  Erik Erik

  2 ditë më parë

  Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

 • Ibrahim Nuraj
  Ibrahim Nuraj7 ditë më parë

  Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

 • Alberta Alameti
  Alberta Alameti7 ditë më parë

  Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

 • Κονσταντινα Alexandra
  Κονσταντινα Alexandra7 ditë më parë

  Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

 • Dimitra Xoxha
  Dimitra Xoxha7 ditë më parë

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

 • Emilia Emi
  Emilia Emi7 ditë më parë

  Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi7 ditë më parë

  I madhi.. Petrit lulo

 • Ladi Dosku
  Ladi Dosku7 ditë më parë

  Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

 • Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj7 ditë më parë

  🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

 • alem veshaj
  alem veshaj8 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Besa Serjani
  Besa Serjani8 ditë më parë

  O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

 • Blerta Muco

  Blerta Muco

  Orë më parë

  Nje bravo te madhe!

 • Blerta Muco

  Blerta Muco

  Orë më parë

  Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

 • Elton Hoxha

  Elton Hoxha

  5 orë më parë

  Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

 • Male Gjozi
  Male Gjozi8 ditë më parë

  Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

 • Darvin Ballo
  Darvin Ballo8 ditë më parë

  Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

 • Besnik Topi
  Besnik Topi8 ditë më parë

  Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

 • ALBANIA EAGLE
  ALBANIA EAGLE8 ditë më parë

  Brravo Denisa

 • Sokol Pali
  Sokol Pali8 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

 • Denald Gjoni
  Denald Gjoni8 ditë më parë

  Si goja zemra

 • Arber Balla
  Arber Balla8 ditë më parë

  kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

 • Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi8 ditë më parë

  Je artist me plot gojen

 • VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA8 ditë më parë

  Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

 • Sali Rerza
  Sali Rerza8 ditë më parë

  Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

 • mary linda
  mary linda8 ditë më parë

  🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

 • mirela banovici
  mirela banovici9 ditë më parë

  Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

 • Shkelqim Delilaj
  Shkelqim Delilaj9 ditë më parë

  Bravo klarinetisti i pa pare bravo

 • user N
  user N9 ditë më parë

  Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

 • Suzana Demiri

  Suzana Demiri

  6 ditë më parë

  Te lumt goja denisa gjezo

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemi9 ditë më parë

  Te tilla mbrekulli sevin kur

 • slightly. 00
  slightly. 009 ditë më parë

  Ju lumt goja bravo

 • Artan Resuli
  Artan Resuli9 ditë më parë

  Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

 • Erik Erik

  Erik Erik

  2 ditë më parë

  Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

 • Alibuyshopp
  Alibuyshopp9 ditë më parë

  ❤️

 • Moza Hila
  Moza Hila9 ditë më parë

  Bravo te dyve

 • Teuta Gjeka
  Teuta Gjeka9 ditë më parë

  Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

 • Brunilda Vojka
  Brunilda Vojka9 ditë më parë

  Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

 • Fier Fier
  Fier Fier9 ditë më parë

  U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Eleni Koxhioni
  Eleni Koxhioni9 ditë më parë

  Bravo dy bilbila Gjirokastrite

 • Erlind Sinani
  Erlind Sinani9 ditë më parë

  ⭐⭐⭐

 • enkelejda nanaj
  enkelejda nanaj9 ditë më parë

  Shum bukure❤❤

 • xhek kanani
  xhek kanani9 ditë më parë

  Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

 • Klara Sevo
  Klara Sevo9 ditë më parë

  I pazvendesushem Petrit

 • Shega Gjata

  Shega Gjata

  9 ditë më parë

  @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Rudina Bani

  Rudina Bani

  9 ditë më parë

  Pa dyshim eshte i paarritshem

 • Salli-01
  Salli-0110 ditë më parë

  Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

 • ReA mene
  ReA mene10 ditë më parë

  Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

 • Bruno Purbollari
  Bruno Purbollari10 ditë më parë

  😲❤❤❤❤👏👏👏

 • MIRANDA LULAJ
  MIRANDA LULAJ10 ditë më parë

  💥💥💥👏👏👏👏

 • Mirela Hasanbelliu
  Mirela Hasanbelliu10 ditë më parë

  O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

 • Shkenca Cemani

  Shkenca Cemani

  3 ditë më parë

  Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

 • Bardhok Prenga

  Bardhok Prenga

  6 ditë më parë

  Shum e vertet Mirela

 • Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi10 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

 • barjam sako

  barjam sako

  8 ditë më parë

  Bilbilat do kendojn gjithmon

 • Flora Kovaci
  Flora Kovaci10 ditë më parë

  Denisa shum e mir

 • jani banani
  jani banani10 ditë më parë

  Ec aty hoooopaaa

 • Laura Jaupi
  Laura Jaupi10 ditë më parë

  👏👏👏👏

 • Super Juve
  Super Juve10 ditë më parë

  💥💥💫💫👏👏👏👏

 • Altion Qamo
  Altion Qamo10 ditë më parë

  Yllllllllllllll

 • Mirela Çelaj
  Mirela Çelaj10 ditë më parë

  😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

 • mimi sinani
  mimi sinani10 ditë më parë

  ⭐⭐👏👏

Faqja Tjeter