Bajrush Doda - 1997 Raushiq, Peje

Video e xhiruar nga Arben Shala ne vitin 1997 ne fshatin Raushiq te Pejes.

Komente

 • M. M.
  M. M.4 ditë më parë

  I dëgjoj çdo herë. Më mrekullojnë

 • avdulla beka
  avdulla beka2 muaj më parë

  Legjendat te rralla te fokelrit Bajrush doda K mani H.DODA .

 • Ed b
  Ed b3 muaj më parë

  Shume video e mire, per here te pare po e shof Bajrushin ne siklet. E paskan marre keta dy vellezerit pak perpara . Shume me permalloi kjo video mu perkujtuan vitet e 90 ta, kure shkojsha me baben dhe dy kusherinje “ mbas darke” prej Istogut ne rrethin e istogut dhe pejes duke e percjellur kangen e Bajrushit. Arben , me te vertete eshte video e Mire. Kjo eshte aset e melosit kombetar. Faleminderit!

 • krasniqi Krasniqi

  krasniqi Krasniqi

  2 muaj më parë

  @Ed b Po Këto këngë qe ti i përmendë me lart ishin këngë të të reja kryshisht dhe Bajrushi ishte ber një koh e gjatë se jetonte ne USA. Dhe Hajdari Kadria i kan kendu kto këngë ne gjdo Dasmës. Per at arsye Bajrushi nuk prin apo vetem i përcjellë. Kështu qe mundohu ta kuptosh me rrënjësisht. Rrepekt.

 • Ed b

  Ed b

  2 muaj më parë

  @krasniqi Krasniqi , eshte shume dukuri e keqe si popull se gjykojme shume shpejte pa marre informacione shtese. Pse behet kjo?? Tani une do te perqendrohem te te shpjegoi ato verejtjet “ korrektimet” tuaja. Se pari une them se Bajrush Doda eshte nder kengetaret me te medhenj te folklorit shqiptar! Tani kur kam then “ ne siklet” eshte fakti se Syle Syla dhe Hajdar Doda ate nate kane qene te mrekullueshem e veqenarishte ne kengen e Selman Kadrise, Imer Prizrenit , Anton Çetes, kengen e Shaban Polluzhes, Kjo ka qene se kjo ndeje nuk ka qene darsem dhe Bajrushi eshte me i rezervuar e veqenarishte ku nuk i gjuajne pare perreth. Ndersa ne anen tjeter Hajdari e syla kane menduar se do te dominojne. Mundesh edhe me verejte edhe ne fetyren e Bajrushit duke qeshur, lol! Kur kam thene vellezer nuk kam menduar te nje nene, por Syla me Hajdarin kane shkelqyaer dhe une i thirra sikur “ vellezer” Kenga me e mire ka qene e kamer loshit, me treshen e famshme: Bajrushi- Kadria-Hajdari.

 • krasniqi Krasniqi

  krasniqi Krasniqi

  3 muaj më parë

  Jo bre zotri Bajrush doda nuk ishte ne siklet, se ky është Model per folklor edhe 2ta kadria hajdari sjon ken vëllezër. Ti ndegjo Bajrushin se ku esht me ze plus Bas Tenor. Hajdari i Agj e ka pas Bajrushin.

 • Arben Shala

  Arben Shala

  3 muaj më parë

  Unë e kam gjiruar vete se ka qene te dajtë ne raushiq ate nate per qef se e kemi tezak te pleqëve,me behet qefi qe te ka pelqyer. Ju pershendes

 • Alen nikqi
  Alen nikqi3 muaj më parë

  Bajrushi me grupin e ti ka me met ne histori per muziken folflorit

 • M. M.

  M. M.

  4 ditë më parë

  I lumtë veprës së tij

 • Malush Bicaj

  Malush Bicaj

  13 ditë më parë

  Qfar pergbigje publikekerkoni meju shkrua nu po kuptob

 • Malush Bicaj

  Malush Bicaj

  13 ditë më parë

  Kengen e Ram Alis nga rapsodi Bajrush Doda.

 • Bajrush Doda
  Bajrush Doda5 muaj më parë

  Ekom te njejtin ingjizim po ti e paske shum paster a bon me mar me postu ne faqe te Bajrushit disa kang?

 • Bajrush Doda
  Bajrush Doda5 muaj më parë

  A ki ma kaseta te Bajrush Dodes

 • Bajrush Doda

  Bajrush Doda

  5 muaj më parë

  @Arben Shala e kaseta te radios

 • Arben Shala

  Arben Shala

  5 muaj më parë

  Jo Kam pas por mu kan djeg gjate lufte.

Faqja Tjeter