Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alboth.info

Komente

 • Aliraj Florian
  Aliraj FlorianOrë më parë

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 • Emiliano Emini
  Emiliano Emini3 orë më parë

  Mbrekulli 👏👏

 • Gentjan Breshani
  Gentjan Breshani3 orë më parë

  Rofshi sa malet

 • Roza Roza
  Roza Roza7 orë më parë

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 • bledar muho
  bledar muho21 orë më parë

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 • Aurent Cala
  Aurent CalaDitë më parë

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 • Klau Pashaj
  Klau PashajDitë më parë

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 • sulo tiran
  sulo tiran2 ditë më parë

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 • Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda2 ditë më parë

  Kenge e valle e paci gjithmon

 • Odhise Hyso
  Odhise Hyso2 ditë më parë

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 • dhurata Dhurata
  dhurata Dhurata2 ditë më parë

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino2 ditë më parë

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 • Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 132 ditë më parë

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 • Arta Kuske
  Arta Kuske3 ditë më parë

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 • Paviola Hoxhaj
  Paviola Hoxhaj3 ditë më parë

  Super zera

 • Edlira Jakupi
  Edlira Jakupi3 ditë më parë

  Bravooooooo♥️♥️

 • Mimosa Salij
  Mimosa Salij3 ditë më parë

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 • Nuredin Korreshi
  Nuredin Korreshi3 ditë më parë

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 • Zaja Rlton
  Zaja Rlton3 ditë më parë

  Lol uy6666

 • Stelios Troka
  Stelios Troka4 ditë më parë

  The dislikes are from jealous Serbs

 • sofia simoni96
  sofia simoni964 ditë më parë

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 • Egla Kamperi
  Egla Kamperi4 ditë më parë

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj4 ditë më parë

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj4 ditë më parë

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

 • erinda sulaj
  erinda sulaj4 ditë më parë

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 • Fredi Yzeiraj
  Fredi Yzeiraj4 ditë më parë

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 • Zani i mirè
  Zani i mirè4 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 • Liljana Allkaj
  Liljana Allkaj4 ditë më parë

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 • Serxho Vlore
  Serxho Vlore5 ditë më parë

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak5 ditë më parë

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 • Flora Gusha
  Flora Gusha5 ditë më parë

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka5 ditë më parë

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

 • Flora Gusha
  Flora Gusha5 ditë më parë

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher5 ditë më parë

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi5 ditë më parë

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 • Besa Serjani
  Besa Serjani5 ditë më parë

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher5 ditë më parë

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha5 ditë më parë

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 • Baftjar Hatija
  Baftjar Hatija5 ditë më parë

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 • Marjana Ana
  Marjana Ana5 ditë më parë

  😍👏👏👏

 • Eva Rriska
  Eva Rriska5 ditë më parë

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama5 ditë më parë

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 • Sandra Stathi
  Sandra Stathi5 ditë më parë

  Bravo

 • Dizo Sako
  Dizo Sako6 ditë më parë

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 • Brunilda Koci
  Brunilda Koci6 ditë më parë

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 • Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα Καραγκιόζη6 ditë më parë

  Ju lumte goja

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri6 ditë më parë

  Bravo petrit shoku im

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  3 ditë më parë

  @xhek kanani να σαι καλά φίλε

 • xhek kanani

  xhek kanani

  5 ditë më parë

  Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak6 ditë më parë

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 • markela Tsailaki
  markela Tsailaki6 ditë më parë

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 • Elbasan Tirane
  Elbasan Tirane6 ditë më parë

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 • Valbona Kociraj
  Valbona Kociraj6 ditë më parë

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 • Erion Haska
  Erion Haska6 ditë më parë

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 • Viron Alushaj
  Viron Alushaj6 ditë më parë

  Bravo

 • etmond sefa
  etmond sefa6 ditë më parë

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 • Katerine Ndreko
  Katerine Ndreko6 ditë më parë

  9

 • Albana Doraci
  Albana Doraci7 ditë më parë

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

 • CHANEL ONE
  CHANEL ONE7 ditë më parë

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 • Roza Roza
  Roza Roza7 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemi7 ditë më parë

  Mbrekulli

 • Avdi Hoxholli
  Avdi Hoxholli7 ditë më parë

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • af solar
  af solar7 ditë më parë

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 • Entela Xhelili
  Entela Xhelili7 ditë më parë

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 • silvana cekrezi
  silvana cekrezi7 ditë më parë

  Ju lumte 😍😍😍

 • Elvis bocaj
  Elvis bocaj7 ditë më parë

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 • Mersin Malaj
  Mersin Malaj7 ditë më parë

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 • Lina Hoxha
  Lina Hoxha7 ditë më parë

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

 • Aulona Sqillo
  Aulona Sqillo7 ditë më parë

  Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

 • Gerald Jaupaj
  Gerald Jaupaj7 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Eua Hasa
  Eua Hasa7 ditë më parë

  Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

 • Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj7 ditë më parë

  Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

 • Fato Veliu
  Fato Veliu8 ditë më parë

  O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

 • Tirana Tirana
  Tirana Tirana8 ditë më parë

  JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

 • xhek kanani
  xhek kanani8 ditë më parë

  SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Vyron Kapino

  Vyron Kapino

  7 ditë më parë

  Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

 • E.K.
  E.K.8 ditë më parë

  Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

 • Kristo Zervo
  Kristo Zervo8 ditë më parë

  RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

 • muhamer spahillari
  muhamer spahillari8 ditë më parë

  Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

 • genci bani
  genci bani8 ditë më parë

  Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!

 • Donika Mazaj
  Donika Mazaj8 ditë më parë

  Shum bukur na kenaqet jeni mrekullushme

 • drita shabani
  drita shabani8 ditë më parë

  Bravo Sh bukur Ze bilbili te dy Oh kenaqesi tu degjoj qe kendoni me ate ze fantastik Urime Zjarr skena .

 • Besnik Topi
  Besnik Topi8 ditë më parë

  Bravo jeni te dy bilbilat e jugut dhe lum ata qe ju degjojne hallall ja u befte zoti na kenaqet shum me kengen tuaj te bukur 👏👏👏

 • Ajet Shenaj
  Ajet Shenaj8 ditë më parë

  2 bilbilat e jugut kur behen bashk Te shtojn jeten 🥰🥰🥰

 • Adi Veizaj
  Adi Veizaj8 ditë më parë

  Bravooo

 • Stavros D
  Stavros D8 ditë më parë

  Ja keshtu ndodh kur bashkohet Gjirokastra me Vloren!

 • Arber Balla
  Arber Balla8 ditë më parë

  Bravooooo kryeveper promovimi i folkut popullore mbare nga trevat e kombi shqiptare!!

 • I’am Illyrians
  I’am Illyrians8 ditë më parë

  Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo Urime 🤗👊🇦🇱👊🇦🇱🇦🇱💪

 • Festime Hoxha
  Festime Hoxha8 ditë më parë

  Bravo e dogjet fare

 • VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA8 ditë më parë

  Te lumte petrit kohe kisha pa te pare ke gjetur dhe nje labe qe i qan kenget e jugut

 • Rozina Lluca
  Rozina Lluca8 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏

 • Albano Tafa
  Albano Tafa8 ditë më parë

  Ju dhent zoti shendet se na kenaqet shpirtin ne keto koh te veshtira qe po kalojm 👏👏👏

 • aleks aleks
  aleks aleks8 ditë më parë

  Jasha jasha

 • Rudina Bani
  Rudina Bani8 ditë më parë

  25 vjet me pare Petrit Lulo ka qene kenetari kryesor ne dasmen time.10 vite me pare kam qene ne koncert live me Maya . Tek zeri i ketyre kengetare koha nuk ka ndikim. Ze te fuqishem unike dhe te embel qe ne kenget e tabanit bejne mrekulli

 • lili shyta
  lili shyta8 ditë më parë

  Ku je o Petrit o legjenda e Shqiperise! E keni qare kete kenge. Me bet te qaj nga bukuria e interpretimit😥😥😥😥. Mos harroni kostumet kombetare.

 • Kalie Vogli
  Kalie Vogli9 ditë më parë

  Nuk më thoni mo çuna atë tepelensin e Ali Pashait që i jep aq lezet këngëve dhe ma bënë atë zë siç e do kënga, vetëm unë e dëgjojë. Baba këndonte bukur por në miq e në dasma gjente mënyrën që të merrte edhe shokun që i mbante këngët. Ne marrësit, thosh baba jemi me thes, mbajtësit numërohen me gishta.

 • Marios Bodurri

  Marios Bodurri

  5 ditë më parë

  Y1yyyyq

 • Rudina Bani

  Rudina Bani

  6 ditë më parë

  Sa bukur e keni thene per mbajtesit se ketu ai e ka pasuruar kengen aq madherishem.

 • Ronaldo sulejmani

  Ronaldo sulejmani

  7 ditë më parë

  Po' e vertet ai qe mban hison gjith lezet

 • O K
  O K9 ditë më parë

  Po kush i kendon keto këngë ma bukur se z Maya e z Lulo. Një duet fantastik ju deshirojm shendet dhe jet te gjat.Zemra me knaqet kur i degjoj keto këngë te kenduara nga keta bilbila.Persh nga Peja.

 • xhiko dukaj
  xhiko dukaj9 ditë më parë

  Kengetaret me te preferuar👏👏👏👏👏

 • Marie Shaho
  Marie Shaho9 ditë më parë

  Te lumtur ajo home o bilbil igjirokastres na kenaqe se na mbyti attesi kovitit

 • SANDOKAN TIGRIS
  SANDOKAN TIGRIS9 ditë më parë

  Sa lezet i japin kenges te dy bashk shuuuum bukur hopa 👏👏👏

 • Lajmi fundit nga perputhen
  Lajmi fundit nga perputhen9 ditë më parë

  🤩🤩

 • Ladi Prifti
  Ladi Prifti9 ditë më parë

  Bravo 2 bilbilat e jugut zoti te dhent jet dhe shendet . Petrit lulo

 • Anna
  Anna9 ditë më parë

  Një nga paraqitjet më të bukura tek Kenge Moj...edhe pse tek kenga e Marika moj,e ben pak corb..por ishte nje duet i mbrekullueshem

Faqja Tjeter