Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: alboth.info...

Komente

 • ꧁Ald' daa꧂
  ꧁Ald' daa꧂5 orë më parë

  Do na mungoj ky emision 😑😑

 • erxsi-fan
  erxsi-fan11 orë më parë

  Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher11 orë më parë

  Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

 • Anduela Laho
  Anduela Laho13 orë më parë

  na kenaqet

 • Ina Dinellari
  Ina Dinellari14 orë më parë

  Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

 • Lel Lmao
  Lel Lmao14 orë më parë

  Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

 • soiung toiue
  soiung toiue16 orë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Lirie Hyseni
  Lirie Hyseni16 orë më parë

  Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

 • Yetta Sulaj
  Yetta Sulaj18 orë më parë

  Dueti me i bukur ❤️❤️shkelqeni qe te dy 🌍🌍Kombinimi zerave ne menyre perfekte bravo urime 🙏🙏te metejshme . Ju dua shume 🌍🌍

 • Veri Nako
  Veri Nako20 orë më parë

  Juljana kengetare me shume klase.!

 • Albeta Zervo
  Albeta Zervo22 orë më parë

  Bravo bukur

 • soiung toiue

  soiung toiue

  16 orë më parë

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 • Veri Nako
  Veri Nako23 orë më parë

  Shume bukur! Juljana pazzesca kendon me shume klase brava.!

 • Emiljan Bajrami
  Emiljan BajramiDitë më parë

  boboooooooooo e keni cmend skenen edhe un qe jam shikues me cmendet sa bukur kendoni

 • Melaize Dervishaj
  Melaize DervishajDitë më parë

  Shume bukur te kenaq shpirtin fantastike

 • bcvbb hyui
  bcvbb hyuiDitë më parë

  Ervis kush te njeh e di ca njeriu madheshtor je vllacko,te pershendes👋❤️

 • elison lici
  elison liciDitë më parë

  Juliana Ervis na kenaqet me kto kenge jeni te persosur bravo

 • Zivko Zivko
  Zivko ZivkoDitë më parë

  Никад није касно

 • Sonila
  SonilaDitë më parë

  Na kenaqet 💃💃💃me.keto keng Ju kendoft zemra gjithmon

 • Bardha Zhurda
  Bardha ZhurdaDitë më parë

  Këngë e valle në jetën tuaj

 • bcvbb hyui

  bcvbb hyui

  Ditë më parë

  kuptimin e fjales.

 • Mixalis Kurra
  Mixalis KurraDitë më parë

  Shume bukur suksese

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal2 ditë më parë

  Po me te mir sbesoj se ka bravo njesha

 • Mevlut Gremi
  Mevlut Gremi2 ditë më parë

  BRAVO JENI TE BREKULLUSHEM.

 • Myzejen Moli
  Myzejen Moli2 ditë më parë

  Shume bukur duet i mrekullushem 👏👏👏

 • Erlind Haxhiaj
  Erlind Haxhiaj2 ditë më parë

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 • Lola Dashi
  Lola Dashi2 ditë më parë

  Ju lumté goja, jeni té mrekullueshém mrekullueshém mrekullueshém shuuuummmm té dy 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️Pérshéndetje nga Italia ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Choco Jumbo
  Choco Jumbo2 ditë më parë

  Një bravo të madhe për Ervis Beharin..na kënaqët me këtë kolazh..

 • asioe kiou
  asioe kiou2 ditë më parë

  Sa here te Degjoje Mbaresi te Uroje MIRESIA ty per Jete Le te Shoqeroje

 • Arta Cani
  Arta Cani2 ditë më parë

  Pik e lotit kur të bjer moj nëna ime. Haber nga unë do të sjell moj nëna ime.

 • meri jaho
  meri jaho2 ditë më parë

  Bravo❤💙

 • anxhelo jonuzi
  anxhelo jonuzi2 ditë më parë

  Ju kendofte zemra , se na kenaqet

 • Александр Кузьмин
  Александр Кузьмин2 ditë më parë

  Доброго дня.

 • asioe kiou

  asioe kiou

  2 ditë më parë

  Zemra ju gendovte

 • Jonnie Joni
  Jonnie Joni3 ditë më parë

  Hello from creece rispek

 • Wellnes MIND
  Wellnes MIND3 ditë më parë

  Kjo eshte orkestra me e mire sot per sot ne Shqiperi.i ke ne dispozicion te improvizojn ca te duash Jazz, ,Alternative dhe Popullore .Jane te pa pare profesionista me plot kuptimin e fjales.

 • Dallandyshe Kahuqi
  Dallandyshe Kahuqi3 ditë më parë

  O ju kendof te zemra Mos vdekta kurre muzika shqiptare 💃💃👌❤️🌟🌟Juliana pasha salezet ka ziti te gezofte o juli me shpirt e zemer te uroj nga Italia me respect 🌟💋👋

 • Aurora Malsia
  Aurora Malsia3 ditë më parë

  Nese doni te humbisni kg per arsye shendetsore dhe estetike, me ndiqni nga ky kanal ku po le komentin, Aurora Malsia. Pervec informacionit mbi dieten, do te postoj here pas here dhe keshilla mbi stomatologjine!

 • Marsilda Dervishi
  Marsilda Dervishi3 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemre 🔥🔥super

 • G L
  G L3 ditë më parë

  DUETI ME I MIRE NDOJ HERE NE SHQIPTARI 👏🏻👏🏻 ZERA TEPER BUKUR TE KOMBIMUAR JU LUMT 🌟🌟

 • Gezim Noreci

  Gezim Noreci

  Ditë më parë

  Ju lunte goja suksese

 • Eva Shkira
  Eva Shkira3 ditë më parë

  Shume super kenga 😍 Me beri shume pershtypje ai tipi ne minuten 1:22 duket sikur do i gjuaj asaj vajzes😂😂

 • Blerina Kadiu
  Blerina Kadiu3 ditë më parë

  Juliana je një yll, nuk besoj që ekziston ndonjë artiste nga veriu që arrin t'i këndojë aq bukur perlat e muzikës se jugut sa ti. Ky Ervisi pastaj është thjesht fantaaaaaaastik. Na kënaqët të dy, u këndoftë zemra gjithmonë! 🥰😍

 • ori capo

  ori capo

  Ditë më parë

  Jeni perla te muzikes shqiptare na kan munguar shum keto kenge na kenaqet

 • julian melengu
  julian melengu3 ditë më parë

  Shum bukurrr ju lumte goja 🏅🏅🏅🏅

 • julian melengu

  julian melengu

  3 ditë më parë

  👏👏

 • Leda greca
  Leda greca4 ditë më parë

  Bravoo na kenaqet me zerin tuaj

 • Miri Alliu
  Miri Alliu4 ditë më parë

  Na kenaqet bravo😌👏👏

 • Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi4 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Dueti Mrekullueshem 🔥Shkelqeni si dy 💥⭐️Yjee Divaa 🍁Juliana 💥Artisti 🔥Ervisss 💥Kerceni shumee shumeee bukuroo 👗Fiustani 👗Shkelqen Bravoooo 👍Orkestra e Mrekullueshmee 🎷🎼🎺Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️

 • Yetta Sulaj

  Yetta Sulaj

  18 orë më parë

  Me pelqen komenti tend te dy shkelqejne vezullojne Juli ❤️🙏kercen i jep lezet kenges je me e mira e dashur se bashku me Ervisin qe te shoqeron yll i bukur ❤️❤️

 • Jorgo Mulla
  Jorgo Mulla4 ditë më parë

  Shum bukur juli ervis

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli4 ditë më parë

  Zemra ju gendovte

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli4 ditë më parë

  🎆🎆🎆🎆🎇✨✨

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli4 ditë më parë

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli4 ditë më parë

  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore4 ditë më parë

  O Ervis je nje djale I shkelqyer CDO Nene do te donte nje djal si ti me vjen keq per mamin tende qe nuk te pa qe ti je bere njee bilbil I rrall edhe ajo krenare eshte per Ty qe je bere artist suksese respekt e NGA...... VLORA

 • NO NAME

  NO NAME

  Orë më parë

  QqQqWbjkdfifkfk

 • Valentina Zheku

  Valentina Zheku

  9 orë më parë

  Djem te tille ne 100 vjet vijne. Lum familja dhe nena qe nuk u gezua dot per ket djale qe kan ritur. .zoti te bekofte te dhente vetem miresi. ..

 • ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ
  ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ4 ditë më parë

  6

 • Sife Sife
  Sife Sife4 ditë më parë

  Bravo Elvis behari të dyve 🥰🥰👏🥰🥰👏🥰🥰

 • Adriatik Saliaj
  Adriatik Saliaj4 ditë më parë

  Duet më të bukur për sa i përket muzikës popullore nuk kam dëgjuar kurrëëë, ju faleminderit nga zemra!

 • drita Cerekja
  drita Cerekja4 ditë më parë

  🎷🎸🎹🎺🎻🥁🎤🎤🎵🎶🎼💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡📱📝super

 • drita Cerekja
  drita Cerekja4 ditë më parë

  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞

 • drita Cerekja
  drita Cerekja4 ditë më parë

  Super 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎤🎤👑👑Bravo Tutto super orchestra 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • drita Cerekja
  drita Cerekja4 ditë më parë

  Bravo golden 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💐

 • BESO UKA
  BESO UKA4 ditë më parë

  Shumë bukur Juliana, por a e kujton ajo se kush i ka mësuar notat e para të muzikës në klasën e parë ?

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim5 ditë më parë

  Ky ervisi kendon me shum shpirt Juliana yll akoma zoti u bekoft.....Ca' orkestre super suksese

 • Parim Disha
  Parim Disha5 ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Nela Dhoraj
  Nela Dhoraj5 ditë më parë

  👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Aftolina Selamaj
  Aftolina Selamaj5 ditë më parë

  Na kenaqet. Bravo ,na mbushen syt me lot nga malli ,pershendetje nga kreta.!!

 • Sife Sife

  Sife Sife

  20 orë më parë

  @guesthouse Niko figje mallaka pas na gamisis mallaga

 • guesthouse Niko

  guesthouse Niko

  20 orë më parë

  @Sife Sife q1111111p Q

 • Eglantina Hoxhaj

  Eglantina Hoxhaj

  2 ditë më parë

  @Landi Roland k n bm

 • Sife Sife

  Sife Sife

  2 ditë më parë

  @Landi Roland po ç'far është .ore se ke bër uuu

 • Sife Sife

  Sife Sife

  2 ditë më parë

  @Landi Roland po çfar is më thuaj se qenke çmëndur duke bër zemra

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore5 ditë më parë

  Jeni te mbrekullushem me harmonii me njeriu tjetrin bravo dhe suksesene karieren tuaj te kenges duhe Tu jepet cmim I pare padiskutim ju na kernaqet shlirtin ju p sh need NGA vlora...

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱5 ditë më parë

  MENGADAMOJNUSE.SENAPRISTHJET SEDHENDRIZDOTICOILEKET THOJEPERTY MOJNUSE

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱5 ditë më parë

  UN.NUK.PO.SIKONAJENUSENEVALLE

 • Entela Mustafaraj
  Entela Mustafaraj5 ditë më parë

  🤍🤍

 • Nadire Stankovic
  Nadire Stankovic5 ditë më parë

  ☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘🦜🦜🦜🦜🦜🦜🐓🐓🐓🐓🐓🐓🍇🍇🍇🍇🍇🍇🥭🥭🥭🥭🥭🥭🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰✌✌✌✌✌✌✈🤚🤚🤚🤚🤚🤚💯💯💯💯💯💯PERSHENDETJE VLLAZEN EDHE MOTRA SHUM BUKUR PO KENDONI ZEMERA JUVE KENDOFT GJITHMAN EJET SHUMMMMMM BUKUR ZOTI MADH JU RUJT PREIJ GJDO RREZIKUT AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN VLLAZEN EDHE MOTRA MIR UNDIGJOFSHIM MIR UPAFSHIM NE VENDLINDJEN TON AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN NGA UNE DUSHI BYTYQI NGA AUSTRALIA VICTORIA

 • Eri Bufazi
  Eri Bufazi5 ditë më parë

  Bravo me këtë kolazh na kerrnaqet të dy super këngëtar ini Bravooooooooooo 👏👏👏👏👏👏👏💐💐💐

 • arian xhelili
  arian xhelili5 ditë më parë

  Brava juli e ke qar pa ty nuk e di si do ishte na kenaqet un e kam par mbi 20 her kte kolazh dhe nuk ngopem bravi bravi bravi jeni te papar

 • Anelisa Saliaj
  Anelisa Saliaj5 ditë më parë

  Ju kendoft zemrea 😊😊

 • Artian Beqiraj
  Artian Beqiraj6 ditë më parë

  Shum bukur ju lumt goja zoti ju bekoft jeni artista

 • Enkelejda Bilibashi
  Enkelejda Bilibashi6 ditë më parë

  O sa u kenaqa ju pershedes nga mascusteri amarik

 • Zoi Makri
  Zoi Makri6 ditë më parë

  Ju kendofte zemra qe te dyve na kenaqet. Aman se na ka marre malli per nje dasem. ❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 • Aleksandros Biras
  Aleksandros Biras6 ditë më parë

  Ju LUMTE GOJA DHE ZEMRA PER KETE KENAQESI QE NA JEPNI. NGA ZEMRA JU UROJME GJITHE TE MIRAT. DJEMTE E ORKESTRES SE PA LODHUR JANE TE PAPARE. PER PARAGOGJINE RESPEKT DHE MIRENJOHJE.

 • Valentina Zheku
  Valentina Zheku6 ditë më parë

  Ku ka me bukur se kaq. Ju lumte goja. Na fiket qe mbaroi ky program kaq i bukur e shifshim me kenaqesi artiste te mbrekullueshem dhe prezantuesja me kinge klea huta thank u per ket mbrekulli.

 • kalia komanaku
  kalia komanaku6 ditë më parë

  Bravo Juliana dhe Ervisi ,GOD bless BOTH of you GUYS, Pershendetje nga ANGLIA, ❤🙏🙏💯🙏🙏💯🙏🙏❤✨❤✨

 • Klejdi Borakaj
  Klejdi Borakaj6 ditë më parë

  Ka lezet keng jo shaka 🥺😍😍😍🤩👍👍👍

 • Marsela Daja
  Marsela Daja6 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve ❤❤🌹⚘🌹⚘

 • Holidays in Crete
  Holidays in Crete6 ditë më parë

  🤗🤗🤗🤗🤗

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal6 ditë më parë

  Po nje bravo te madhe se na kenaqet ini te mrekullushem

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija6 ditë më parë

  Ju shkoftë jeta duke kënduar dhe ne duke na gëzuar.

 • five stars
  five stars6 ditë më parë

  🔥👨‍🚒🚒🧯 👏👏👏👏

 • Fier Fier
  Fier Fier6 ditë më parë

  Bravo ju lumte goja jeni super Ervis Behari dhe Juljana Pasha ❤❤🧿🧿

 • arian xhelili
  arian xhelili6 ditë më parë

  O ervis ma kenaqe shpirtin hallall ta befte zoti te uroj suksese te metejshme

 • Naun Ranxha
  Naun Ranxha6 ditë më parë

  06h7h

 • Terezina Mucllari
  Terezina Mucllari6 ditë më parë

  Bravo na kenaqet 👏👏👏👏

 • Qeribare Lamaj
  Qeribare Lamaj6 ditë më parë

  Bravo te dy Ini artista te mrekullushem

 • Arta Alla
  Arta Alla6 ditë më parë

  Spektakli qe nuk e kamlen pa e pare asnjeher cdo jave u kendoft shpirti gjithmon te dyve

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim6 ditë më parë

  Ne emigrantet na kenaqet shpirtin pershendetje nga Italia bravo kenge moj orkestra super

 • Fredi Muhameti
  Fredi Muhameti6 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra urime nga USA

 • Klisart Hila
  Klisart Hila6 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra na kenaqet ju pershendesim nga USA

 • Kadri Xarba
  Kadri Xarba6 ditë më parë

  Perse nuk e beni 1 ore kolazhin qe mos ta kthee Nga 20 her 😀

 • Sure Kukli
  Sure Kukli6 ditë më parë

  Bravo u pershendesim nga NJuxhersi

 • Aurela Memlika
  Aurela Memlika6 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Fatime Caushaj
  Fatime Caushaj6 ditë më parë

  Na kënaqet ju lumtë goja BRAVO BRAVO kenge ju uroj gjithë jetën tuaj ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Sute Bejo
  Sute Bejo6 ditë më parë

  Bravo.tedy.me.te.vertet.na.kenaqet.ju.pershendes.nga.Italia

 • Vasil Baci
  Vasil Baci6 ditë më parë

  Ju Lumte Goja jini super

 • Souzana Dervishaj
  Souzana Dervishaj6 ditë më parë

  Ju lumte gryka 😍😍😍😍😍 pelqej shuuuuuuuuume origjinalitetin tuaj. Shendet paçi gjithmone.

 • Almaro Sinaj
  Almaro Sinaj6 ditë më parë

  Te lumte Alban

 • Almaro Sinaj
  Almaro Sinaj6 ditë më parë

  Bravo

 • Mira Gjermeni

  Mira Gjermeni

  10 orë më parë

  💝💝💝💝💝🙏🙏🙏🙏

Faqja Tjeter