KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alboth.info

Komente

 • Daut Metlli
  Daut Metlli8 minuta më parë

  Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

 • Dashi Hazizolli
  Dashi Hazizolli6 orë më parë

  Juljana je e paarritshme!

 • Shkëlqim Gjoni
  Shkëlqim Gjoni15 orë më parë

  👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

 • Artur Zizolli
  Artur Zizolli19 orë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Festim Debrova
  Festim Debrova21 orë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏

 • Marenglen Hoxha
  Marenglen HoxhaDitë më parë

  Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

 • Piera Matteoni
  Piera Matteoni2 ditë më parë

  Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

 • editr
  editr2 ditë më parë

  Mrekulli.

 • Petrit Kapaj
  Petrit Kapaj3 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏.

 • Prifti Angli
  Prifti Angli4 ditë më parë

  Super duet, ju kendoft zemra

 • Idris Lusha
  Idris Lusha4 ditë më parë

  Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

 • George Xhumari
  George Xhumari5 ditë më parë

  Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

 • Flora Caci
  Flora Caci5 ditë më parë

  Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

 • Dark_Demmon_15
  Dark_Demmon_155 ditë më parë

  ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

 • Andrea Goga
  Andrea Goga5 ditë më parë

  Jeni me të mirë të Shqipërisë

 • Maksut Lako
  Maksut Lako5 ditë më parë

  Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

 • Drita Kaci
  Drita Kaci6 ditë më parë

  Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

 • Vjollca Xhelili
  Vjollca Xhelili6 ditë më parë

  Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

 • George Xhumari
  George Xhumari6 ditë më parë

  Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

 • Latif Bora
  Latif Bora6 ditë më parë

  Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures6 ditë më parë

  Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures6 ditë më parë

  Perle

 • Ylli Telha
  Ylli Telha6 ditë më parë

  Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

 • Luan Hoxha
  Luan Hoxha6 ditë më parë

  Julumt

 • Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra6 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 • arben basha
  arben basha7 ditë më parë

  Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

 • Lume Hoxha
  Lume Hoxha7 ditë më parë

  Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

 • Domeniko Kokonozi
  Domeniko Kokonozi7 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

 • Klea Hoxholli
  Klea Hoxholli7 ditë më parë

  Zemra ju kendofte ❤❤

 • Fredi Tona
  Fredi Tona8 ditë më parë

  OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

 • Fredi Tona
  Fredi Tona8 ditë më parë

  NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

 • Flutra Tatani
  Flutra Tatani9 ditë më parë

  Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

 • Ardit Mecani
  Ardit Mecani9 ditë më parë

  V a s k e #1

 • O. Bani
  O. Bani9 ditë më parë

  Ju kendofte zemra!

 • mirela arapi
  mirela arapi9 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Joana Majko
  Joana Majko9 ditë më parë

  Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

 • Franci Bregu
  Franci Bregu10 ditë më parë

  Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino10 ditë më parë

  Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

 • Fatos Bame
  Fatos Bame10 ditë më parë

  Bilbili shendet Kanarine me nje djale

 • Mimoza Baxhija
  Mimoza Baxhija10 ditë më parë

  Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore11 ditë më parë

  Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore11 ditë më parë

  Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

 • En Su
  En Su11 ditë më parë

  E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

 • Selena Koci
  Selena Koci11 ditë më parë

  Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

 • shkelqim mehmetaj
  shkelqim mehmetaj11 ditë më parë

  bravo vaske e juljana shume bukur

 • Astrit Cela
  Astrit Cela12 ditë më parë

  JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

 • Kozeta Zaimaj
  Kozeta Zaimaj12 ditë më parë

  Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

 • Ronaldo sulejmani
  Ronaldo sulejmani12 ditë më parë

  Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

 • Ornela Demo
  Ornela Demo12 ditë më parë

  te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

 • Ilir Koci
  Ilir Koci12 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

 • Lorenc Tanushi
  Lorenc Tanushi12 ditë më parë

  Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

 • Leonora pasho
  Leonora pasho12 ditë më parë

  M dzxx Z

 • Isuf Morea
  Isuf Morea12 ditë më parë

  Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

 • alket biliman
  alket biliman12 ditë më parë

  NA KENAQE O PERMETI YNE

 • Jonus Melaj
  Jonus Melaj12 ditë më parë

  Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

 • Jonus Melaj

  Jonus Melaj

  12 ditë më parë

  Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

 • Rudin Mekolli
  Rudin Mekolli12 ditë më parë

  Zemra ju kendofte gjithmone

 • Alketa Mbroci
  Alketa Mbroci12 ditë më parë

  Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

 • Naime Shehaj
  Naime Shehaj13 ditë më parë

  Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

 • Manushaqe Germenji
  Manushaqe Germenji13 ditë më parë

  I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

 • Artan Kodrasi
  Artan Kodrasi13 ditë më parë

  Bravo bravo se na nxorrete malline

 • Gazi inoks
  Gazi inoks13 ditë më parë

  Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

 • Astrit Cela
  Astrit Cela13 ditë më parë

  TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

 • Manjola Lico
  Manjola Lico13 ditë më parë

  Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

 • Jetmira Ninga
  Jetmira Ninga13 ditë më parë

  Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

 • Emiljano Hasani
  Emiljano Hasani13 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

 • Albana Dimo
  Albana Dimo13 ditë më parë

  Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

 • Shaho Shahaj
  Shaho Shahaj13 ditë më parë

  Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

 • Xhevair Qevani
  Xhevair Qevani13 ditë më parë

  I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

 • Laberi Lar ne flori
  Laberi Lar ne flori13 ditë më parë

  Nostalgji per keto kenge ju limte goja

 • Anita Stafa
  Anita Stafa13 ditë më parë

  Kenaqesi tu degjosh..

 • Ardit Hoxha
  Ardit Hoxha14 ditë më parë

  A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

 • Tatiana Cuka
  Tatiana Cuka14 ditë më parë

  Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

 • Virsion Prifti
  Virsion Prifti14 ditë më parë

  Kapo lavoro

 • Astrit Cela
  Astrit Cela14 ditë më parë

  SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

 • ajda Belishova
  ajda Belishova14 ditë më parë

  Tomi engjell ju jeni Djalli

 • Ferzilet Dani
  Ferzilet Dani14 ditë më parë

  Ju lumte goja

 • Natasha Mihali
  Natasha Mihali14 ditë më parë

  Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

 • Bledar Mehmeti
  Bledar Mehmeti14 ditë më parë

  Super

 • Linda Balliu
  Linda Balliu14 ditë më parë

  Sa bukur o zot bravo juliana

 • Albjon Boci
  Albjon Boci14 ditë më parë

  Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗

 • Tasim Ruko
  Tasim Ruko14 ditë më parë

  Shume bukur te dy ju lumte goja!

 • zana ana
  zana ana14 ditë më parë

  Super bravo shqipet ❤💃👏👏

 • Ardjan Kryemadhi
  Ardjan Kryemadhi14 ditë më parë

  Ambasadoret e kenges popullore te jugut Shqiperise, RESPEKTE nga Italia

 • Klinton Muha
  Klinton Muha14 ditë më parë

  Mjeshtri i kenges vask curri

 • Idris Lusha

  Idris Lusha

  4 ditë më parë

  Të mrekullueshëm,të japin jetë e jetë pacin.

 • Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  Reio o sa e kercej kete leng Macoku14 ditë më parë

  O Juli mos je shtatzën kështu më ngjan amin

 • Albert Haka
  Albert Haka14 ditë më parë

  Zeri i Vaske Currit per kenge popullore te rrenqeth mishin. Respekte nga Elbasani.

 • Elida Mersinllari
  Elida Mersinllari14 ditë më parë

  Super me te miret

 • Kalije Ziu
  Kalije Ziu14 ditë më parë

  Shqipëria jug vee

 • Reio o sa e kercej kete leng Macoku

  Reio o sa e kercej kete leng Macoku

  14 ditë më parë

  pa ndarje krahinore

 • Kalije Ziu

  Kalije Ziu

  14 ditë më parë

  Y

 • Vasilika Dima
  Vasilika Dima14 ditë më parë

  U ka lezet,bukur❤❤❤

 • Selman Ramadani
  Selman Ramadani14 ditë më parë

  E kan qar te DYTEEEEEEEEE

 • Dashamir Muça
  Dashamir Muça14 ditë më parë

  Xhevairë të tabanit, të kuptojnë disa që e kanë bërë llum me tallava.

 • Dashamir Muça
  Dashamir Muça14 ditë më parë

  Respekt për ju përcjellësit e vlerave të tabanit Respekt

 • Noriana Cela
  Noriana Cela15 ditë më parë

  Ha

 • Dorina Rina
  Dorina Rina15 ditë më parë

  2 Dashuri♥️♥️

 • Kristi Shuli
  Kristi Shuli15 ditë më parë

  Kenga popullore iu ben me te afert me popllin .ju faleminderit qe po na kenaqni ne keto dite te veshtira ..hajredini .fier

 • Agron Xhelali
  Agron Xhelali15 ditë më parë

  NORGA : ,Janë këngë që dalin nga shpirti, këngë që të shtojnë jetë e të japin gëzim. Si goja dhe zemra.👍💥🌈🌹🌹

 • Silvana Hajro
  Silvana Hajro15 ditë më parë

  Jeni super ju këndofte zemra gjithmonë

 • Etleva Berbiu
  Etleva Berbiu15 ditë më parë

  Me kenaqi shpirtin

 • Buqe Zaho
  Buqe Zaho15 ditë më parë

  Të. Veçant

 • stavri stringa
  stavri stringa15 ditë më parë

  MUZIKA PERMETARE PA DY KLARINA DHE DY ZERA NUK VETE MJESHTER VASKE E GJETE ZERIN QE TE DUHET JULIIII .JO PONI

Faqja Tjeter